Miejsce rozstrzygnięcia KPR 2017: Poznańskie Targi Piwne, Poznań.
Ilość piw, miodów i cydrów w Konkursie: 547.
Szef Jury: Tomasz Kopyra.
Organizator: Browamator.
Współpraca: Poznańskie Targi Piwne.
Spośród 547 zgłoszeń za najlepsze piwo KPR 2017 Jury uznało:
KRAFT ROKU 2017:
"Porter Noster Bourbon Barrel Aged" - Tomasz Starczewski - Czarna Owca
Kraft Roku 2017: przeżyjmy to jeszcze raz:
Wyniki w poszczególnych kategoriach:
1. Brytyjskie Ale
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: "English Brown"- Adam Żemetro i Artur Puszkarczuk - Browar Miejski Sopot
2. Mocne Ale
Miejsce I: "Immortalis"- Łukasz Kojro - Browar Palatum
Miejsce II: "Old Ale Barrel Aged Slyrs Whisky" - Jarosław Sosnowski i Krzysztof Kula - Birbant
Miejsce III: "Maldita Wheatwine"- Gonçalo Faustino - Faustino Microcervejeira
3. Dry Stout
Miejsce I: "Stout Pułkownik" - Maciej Piaszczynski - Ułan Browar
Miejsce II: "Pracownik Miesiąca Listopad 2017" - Jarek Ośka i Michał Pater - Browar Zakładowy
Miejsce III: "Noc na Tarnogaju" - Agnieszka Wołczaska-Prasolik- Warszat Piwowarski
4. Sweet Stout
Miejsce I: "Gniazdo"- Wojciech Ściana - Browar Cztery Ściany
Miejsce II: "Kara Mustafy" - Mateusz Jachimczak - Browar Kazimierz
Miejsce III: "Dobra Noc" - Piotr Stachecki - Browar Za Miastem
5. Stout/Porter z dodatkami
Miejsce I: "Przerwa Kawowa" - Jarek Ośka i Michał Pater - Browar Zakładowy
Miejsce II: "Coffe Twist" - Leszek Jasiński - Piekarnia Piwa
Miejsce III: "Dark"- Leszek Gaszka - Browar Brewera
6. Dymiony Stout/Porter
Miejsce I: nie przynano
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: nie przyznano
7. Mocny Stout/Porter
Miejsce I: "Imperial Oatmeal Stout" - Igor Omelianenko - Mazurski Browar
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: "Jules" - Jarosław Sosnowski i Krzysztof Kula- Birbant
8. Imperialny Stout/Porter
Miejsce I: "Kosmodrom" - Paweł Fityka - Minibrowar Reden
Miejsce II: "Bafomet"- Adam Czogalla - Browar Perun
Miejsce III: "Imperialny Nafciarz Dukielski" - Mateusz Górski - Brokreacja
9. Imperialny Stout/Porter leżakowany w drewnie
Miejsce I: "Porter Noster Bourbon Barrel Aged" - Tomasz Starczewski - Czarna Owca
Miejsce II: "Porter RUM BA" - Michał Semrau, Roman Pękała -Przystanek Tleń
Miejsce III: "Jolly Roger BA RUM" - Paweł Solik - Browar Kraftwerk
10. Porter Bałtycki
Miejsce I: "Origen" - Jakobsland Brewers/Browar Widawa - Jakobsland
Miejsce II: "5th Anniversary Imperial Smoked Porter Jamaican Rum" -Wojciech Frączyk - Browar Widawa
Miejsce III: "Pirates" - Marek Zajdel - Browar DUKLA
11. American Pale Ale
Miejsce I: "Maverick" - Andrzej Miler - Browar Rockmill
Miejsce II: "Jasny Grom" - Adam Czogalla - Browar Perun
Miejsce III: "Barona APA" - Diogo Barrigas - Barona Brewing Company
12. American Wheat
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: "Polypay" - Łukasz Chrząszcz - Browar Podgórz
13. American Amber & Brown Ale
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: "Barona IPA" - Diogo Barrigas - Barona Brewing Company
Miejsce III: "Mazurskie Ale Czerwony"- Igor Omelianenko - Mazurski Browar
14. West Coast IPA
Miejsce I: "UKIEL west coast ipa" - Maciej Uszpolewicz i Lech Gałaszewski - Browar UKIEL
Miejsce II: "Califia" - Piotr Sosin - Trzech Kumpli - Browar Lotny
Miejsce III: "Primus" - Łukasz Kojro - Browar Palatum
15. East Coast IPA
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: "Sharp Tongue" - Mateusz Wachowicz - Browanza
Miejsce III: "Cryo Colada" - Paweł Teodorczyk i Paweł Świdniewicz - Piwojad
16. New England IPA
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: "Juicy Delight" - Andrzej Miler - Browar Rockmill
Miejsce III: "Misty" - Piotr Sosin - Trzech Kumpli - Browar Lotny
17. White IPA
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: "Pan IPAni" - Piotr Sosin - Trzech Kumpli - Browar Lotny
Miejsce III: "Grodziska White IPA" - Magda Hutniczak i Lidia Stępień - Browar w Grodzisku Wielkopolskim
18. Black IPA
Miejsce I: "Blackcyl Special Edition" - Piotr Sosin - Trzech Kumpli - Browar Lotny
Miejsce II: "Czarnolas" - Jakub Piesio - Browar Marynesztadt
Miejsce III: "Mystery" - Andrzej Miler - Browar Rockmill
19. Imperial IPA
Miejsce I: "Pan IPAni Double" - Piotr Sosin - Trzech Kumpli - Browar Lotny
Miejsce II: "Juicy Melody"- Andrzej Miler - Browar Rockmill
Miejsce III: "Double - Wojciech Frączyk - Browar Widawa
20. Inne IPA
Miejsce I: "Żytko" - Mateusz Jachimczak - Browar Kazimierz
Miejsce II: "Święty Spokój" - Piotr Stachecki - Browar Za Miastem
Miejsce III: "Konstancin IPA" -Andrzej Kryczka -Browar Czarnkow SA
21. Polskie Ale
Miejsce I: "Grodziska APA " - Magda Hutniczak i Lidia Stępień - Browar w Grodzisku Wielkopolskim
Miejsce II: "Dziedzictwo Lubelski" - Adam Czogalla - Browar Perun
Miejsce III: "Orzełek" - Adam Śmiglak - Browar Łąkomin
22. Grodziskie
Miejsce I: nie przyzanano
Miejsce II: "Piwo z Grodziska" - Magda Hutniczak - Browar w Grodzisku Wielkopolskim
Miejsce III: nie przyznano
23. Bawarskie Pszeniczne i Żytnie
Miejsce I: "Brovaria Pszeniczne" - Maciej Paszkowski i Tomasz Przybylski - Brovaria
Miejsce II: "Pszeniczne" - Tomasz de Weyher - Browar Wyszak
Miejsce III: "Bierhalle Weizen" - Dawid Bąk - Bierhalle Arkadia
24. Witbier
Miejsce I: "La Rana Dorada Grand Cru" - Brad Kraus - Cerveceria La Rana Dorada
Miejsce II: "Blanche 12°" - Jozef Buňa - God Times Brewery
Miejsce III: "SB Seleccao 1927 Bavaria Weiss" - Beatriz Carvalho - Unicer Bebidas S.A.
25. Belgijskie Ale
Miejsce I: "Octavio 24" - Wiktor Saczuk i Dawid Zamora - Rzemieślniczy Browar Jana
Miejsce II: "Belgijski Byk" - Adam Śmiglak - Browar Łąkomin
Miejsce III: "Dubbel" - Bartłomiej Pawlik i Maciej Piaszczyński - Ułan Browar
26. Saison
Miejsce I: "Saison" - Marcin Jędrzejewski i Aleksander Helman - Stary Browar Rzeszowski
Miejsce II: "Sweet Deal" - Mateusz Wachowicz - Browanza
Miejsce III: nie przyznano
27. Pils
Miejsce I: "Pils" - Mariusz Dałek - Browar Wiatr
Miejsce II: "Odsiecz" Jacek Przywara - Browar Probus
Miejsce III: "Pozycja 6 na 9" - Agnieszka Wołczaska-Prasolik - Warsztat Piwowarski
28. Jasny i Bursztynowy Lager
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: "Janusz Moczywąs" - Mateusz Waszczuk i Karol Waszczuk - Browar Waszczukowe
Miejsce III: nie przyznano
29. Bursztynowy Lager
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: "Marcowe" - Marcin Jędrzejewski i Aleksander Helman - Stary Browar Rzeszowski
30. Ciemny Lager
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: "Ełckie Lager Ciemny" - Igor Omelianenko - Mazurski Browar
31. Koźlak
Miejsce I: "Bock" - Mariusz Dałek - Browar Wiatr
Miejsce II: "Warmia Koźlak" - Daniel Duda, Łukasz Mila - Browar Warmia
Miejsce III: "Bock"- Adam Żemetro i Artur Puszkarczuk - Browar Miejski Sopot
32. Sour Ale
Miejsce I: "Multiwitaminka" - Arkadiusz Kalinowski - Browar Bazyliszek
Miejsce II: "Kwassiidaeus" - Szymon Milczarek - Beer Bros
Miejsce III: "Sour Cherry Wild Ale" - Michał Semrau i Roman Pękała - Przystanek Tleń
33. Brett Ale
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: "X-Brett IPA Sauvignon Blanc BA" - Wojciech Frączyk - Browar Widawa
Miejsce III: "Born to be Wild Pale" - Wiktor Saczuk i Dawid Zamora - Rzemieślniczy Browar Jana
34. Piwo dymione
Miejsce I: "Aficionado" - Michał Kopik - Browar Kingpin
Miejsce II: "Gehenna" - Artur Karpiński, Sebastian Łęszczak i Michał Kamiński Browar Golem
Miejsce III: "RAUCHBOCK" - Tomasz de Weyher - Browar Wyszak
35. Piwo z owocami
Miejsce I: "Czerwony Kapselek" - Łukasz Gustkiewicz - Browar Piwowarownia
Miejsce II: "La Mouton" - Browar Podgórz
Miejsce III: nie przyznano
36. Piwo z miodem
Miejsce I: "Brovaria Miodowe" - Maciej Paszkowski i Tomasz Przybylski - Brovaria
Miejsce II: "Braggot" - Adam Czogalla - Browar Perun
Miejsce III: "Bartnik" - Przemysław Leszczyński- Browar Profesja
37. Piwo z warzywami
Miejsce I: "Brovaria Dyniowe" - Maciej Paszkowski i Tomasz Przybylski - Brovaria
Miejsce II: "Dyniamit" - Ziemowit Fałat, Paweł Masłowski i Michał Cebula Pinta
Miejsce III: nie przyznano
38. Piwo z dodatkami
Miejsce I: "Warmia APA"- Daniel Duda i Łukasz Mila - Browar Warmia
Miejsce II: "Asian White" - Derek Walsh -Brouwerij Breugem B.V.
Miejsce III: "Czyli Czorne" - Leszek Jasiński - Browar Rzemieślniczy Piekarnia Piwa
39. Wood & Barrel Aged Beer
Miejsce I: "Kord" - Krzysztof Juszczak -Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy
Miejsce II: "Oz Russian Imperial Stout Barrel Aged Whisky" -Jarosław Sosnowski i Krzysztof Kula - Birbant
Miejsce III: "Barley Wine-Port Barrel Aged" - Francisco Pereira and Filipe Macieira - FermentUM - Engenharia das Fermnetacoes, Lda
40. Piwne specjalności
Miejsce I: "Kazik" - Mateusz Jachimczak - Browar Kazimierz
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: "Królowa Lodu" - Janusz Golisowicz - Browar Spółdzielczy
41. Cydr
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Cydr Smykan - Bartosz Gałka, Łukasz Sobór - Cydr Smykan
Miejsce III: nie przyzano
42. Miód pitny
Miejsce I: "Dzikie Pszczoły Miód Pitny Trójniak" - Michał Imbiorowicz - Miodosytnia Imbiorowicz
Miejsce II: "MJÖD no. 5" - Jorgen Petersen - Mjodbryggeriet Petersen & Sonner
Miejsce III: "Kitl Mead" - Kitl Ltd.
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Podsumowanie KPR Kraft Roku 2017 okiem Szefa Jury:
Gala Finałowa KPR Kraft Roku 2017: